Artifex 2022

Mgr. Anna Carbajo

Veletrh na podporu technického vzdělávání ARTIFEX letos naši deváťáci navštívili 24. 11. 2022 na SPŠ a OA Bruntál. Seznámili se se středními školami nejen z Bruntálu, ale i z Krnova, Rýmařova, Města Albrechtic, Ostravy Poruby, Opavy, Olomouce a Šternberku. Projeli se ve cvičném trenažeru, ochutnali uzenářské a cukrářské výrobky.

Všichni obdrželi brožurky, ve kterých zjistili charakteristiku oboru, co budou umět a znát po maturitě a po vyučení a jaké budou mít uplatnění na trhu práce.

Akce se zúčastnily i podniky a firmy z našeho města a okolí.

V nabídce veletrhu byla propagace potřebných nedostatkových oborů ve vazbě na trh práce.

A jakou střední školu si naši žáci vyberou? To už záleží jen na nich. Přejeme jim, aby si vybrali takovou školu, ve které se budou učit a budou spokojeni.