Vyhlížíme jaro

• Miluše Baránková
  • Olga Tallová
#druzina

Jaro pomalu ale jistě zaklepalo na dveře školních družin. Všichni už se na jaro těší. A tak jsme začali s jarní výzdobou. Březen je i měsícem knihy. Děti donesly své oblíbené knihy, o kterých jsme si povídali. Knihy nás zavedly do říše fantazie, i dob minulých.

S dětmi jsme se vrátili do doby kamenné, do časů faraónů, králů a rytířů. Časem jsme cestovali nejen do minulosti, ale i do budoucnosti. Zde se ukázala bujná fantazie dětí. Vymýšlely stroje a přístroje, které by nám usnadnily život. Jedním z cestovních přístrojů byla hvězdná brána, kterou jsme se přenesli do jiných dimenzí vesmíru. Děti v něm hledaly různé portály.

První jarní den a ponožkový den mají společné datum 21. března. V tento den jsme děti v družině seznámili se světovým dnem Downova syndromu. Jeho symbolikou se staly dvě různé ponožky. Vyjadřuje se tím podpora dětem a lidem s touto genetickou odlišností. Děti se mohly ve škole pochlubit svými oblíbenými různě barevnými ponožkami.