Článek

Veolia Energy streetball Olomouc

Profilová fotka

Mgr. Václav Severa

Vytvořeno:

Spoluautoři:

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 proběhlo v Olomouci další kolo 2. ročníku Veolia energy streetbalu. Je to turnaj ve streetbalu (basketbal 3x3) základních a středních škol.

V Olomouci startovalo 8 týmů dívek. Byly rozděleny do 2 skupin po 4 družstvech. Hrálo se systémem každý s každým. První dva týmy ze skupiny postoupily do čtvrtfinále, kde se bojovalo o postup do bojů o cenné kovy.

Naše holky nejprve nešťastně prohrály první zápas v poslední sekundě, ale zbytek zápasů vyhrály a postoupily do čtvrtfinále. Tentokrát nezaváhaly a po těžkém boji postoupily do semifinále, které nakonec také vyhrály a postoupily do finále, kde si to rozdaly s ostravským sportovním gymnáziem o zlaté medaile. Bohužel únava a vyčerpání z panujícího horka se podepsaly na výkonu našich holek, které těsně prohrály a na krk si pověsily stříbrné medaile!

V Olomouci hráli i naši chlapci, kteří si vedli také dobře. Startovalo 12 týmů. Chlapci vyhráli svoji skupinu, postoupili do čtvrtfinále. Tam také zvítězili, ale poté v semifinále narazili na opravdu silného soupeře a prohráli. Hráli nakonec o 3. místo, ale to také nezvládli a tak si z Olomouce odváží krásné 4. místo!

Opět proběhl doprovodný program ve střelbě trestných hodů, tentokrát se hrálo proti ambasadorce Haně Horákové Machové, rodačce z Bruntálu, stříbrné medailistce z MS v basketbale z roku 2010. Opět jsme byli blízko, ale na vstupenky jsme stejně jako v Ostravě nedosáhli…

Jako vždy i zde byly k dispozici trička a čepice pro všechny účastníky, a nechyběla ani možnost se vyfotit s Hankou Machovou Horákovou, nebo si nechat cokoli podepsat…

Galerie