Zdravý životní styl

• Miluše Baránková
  • Mgr. Hana Veverka Kociánová
#druzina

Leden už je za námi a my jsme se s dětmi v družinách věnovali různorodým aktivitám. Štěstí a zdraví si vždy přejeme do nového roku a tak jsme se zabývali tématem zdravého životního stylu.

Zima je náročné období nejen pro zvířata a rostliny, ale i pro člověka. Je důležité se o sebe starat a dbát na své zdraví. A tak jsme si povídali o zdravé a nezdravé stravě, otužování, pohybu, ale i odpočinku. Děti se předháněly ve svých znalostech.

S tímto jsme propojili správné oblékání v zimním období. Děti se tak staly módními návrháři a vyráběly zimní doplňky, jako jsou čepice, rukavice, šály, atd. Své práce jsem vystavili na nástěnkách školních družin.

Sportování jsme si připomněli při výtvarném tvoření, ale i venku na sněhu nebo při tancování a pohybových aktivitách v tělocvičně.