Voňavý čaj a příprava na svátky

Mgr. Lenka Ringlová

• Mgr. Lenka Stromská

V době, kdy děti čekají na příchod nejpěknějších svátků v roce a radují se ze sněhových vloček, jsme dne 21. 11. 2022 uskutečnili setkání dětí z MŠ Pionýrská a žáků 9. A.

Spolupráce malých a velkých proběhla v duchu Vánoc. V učebně počítačové techniky vytvářeli pohlednici z barevných obrázků spolu s přáním pro své nejbližší. Vytištěnou si ji pak mohli vzít domů.

Po výborné svačince, kterou deváťáci připravili se svými maminkami, nás čekalo vyrábění. U jednoho stanoviště si děti vykrajovaly a zdobily ze slaného těsta soba, prasátko či sněhuláka. Ve školce si z hotových tvarů nazdobí stromeček. Další dvě stanoviště umožnily všem ukázat svou kreativitu při výrobě panáčka s čepicí z vlny nebo vystřiženého soba z papíru. Kreslení, lepení, stříhání, ale i malování štětcem na společný poster přineslo radost ze spolupráce.

Přejeme všem krásné dny a těšíme se na lednovou návštěvu v MŠ!