Článek

Čarodějnické odpoledne

Profilová fotka

Simona Lefká

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Olga Tallová
  • Dagmar Macková
  • Miluše Baránková
  • Jana Kovaříková
#druzina

Slet čarodějnic podle tradic se u nás nekonal na skalnaté hoře, ale na velké školní zahradě. Děti ze školních družin si užívaly páteční odpoledne na čarodějnickém reji. Svou znalost, smysly a postřeh si vyzkoušely při čarodějnických úkolech. Překonaly slalom při létání na koštěti. Šikovným hoden koulí se rozlétly netopýří kuželky. Svou hlavu si lámaly při skládání odrazu čarodějnice v rozbitém zrcadle. S ochutnávkou poznávaly děti po slepu kuchyni Baby Jagy. Z kouzelného sáčku po hmatu měly vybrat zvířecí kamarády čarodějnice. Děti se naučily s fazolí čarodějnický flus a také učily netopýra létat nebo přenášely přes překážku kouzelné vejce. Na konec hodem na čarodějnické plechovky zdolaly zlé čarodějné doupě.

Galerie