Článek

O vodě s vodou

Profilová fotka

Simona Lefká

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Olga Tallová
  • Miluše Baránková
  • Dagmar Macková
  • Jana Kovaříková
#druzina

Děti už vědí, že bez vody nelze žít, že vodou se nemá plýtvat, co může vodu znečišťovat, jak chránit vodní zdroje a také jak vlastně voda vzniká i její přeměna na pitvou vodu. Tuto tématiku o významu vody na Zemi pro náš život jsme si s dětmi připomněli u příležitosti světového Dne vody. V rámci tohoto svátku se děti v jednotlivých družinách seznamovaly různou formou.

Koloběh vody děti zhlédly v pohádce O kapce vody, kde vysvětluje její náročnou cestu, než se stane pitnou. V aktivitách děti kreslily, co kapka vody viděla při jejím cestování. Při pokusech s vodou se děti přesvědčily, že voda umí i zpívat a duha se může vytvořit na hladině pomocí barevných bonbónů.

Povídání o vodním světě také děti výtvarně ztvárnily jako podmořský svět, vodstvo kolem nás a lodní dopravu.

Galerie