Článek

Cestujeme vesmírem

Profilová fotka

Simona Lefká

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Miluše Baránková
  • Olga Tallová
  • Jana Kovaříková
  • Dagmar Macková
#druzina

Celý měsíc únor jsme věnovali vesmíru. S dětmi jsme si nejdříve povídali a vysvětlovali si různé pojmy, týkající se tématu. Děti nechaly průchod své fantazii při vytváření různých mimozemšťanů, kosmonautů a vesmírných návštěvníků. Naše vesmírná cesta nás dovedla do tělocvičny, kde měly děti připraveno zábavné odpoledne. Čekaly na ně různá stanoviště, např. slunce a planety, hvězdná brána, mléčná dráha, černá díra, atd. Na stanovištích děti plnily různé úkoly, týkající se cestování do jiné dimenze. Na závěr si děti vytvořily hvězdnou hmotu, na kterou použily mouku, cukr a vodu. Při zpracování této hmoty si děti procvičily jemnou motoriku a každý si vyrobil mimozemšťana, dle vlastní fantazie. Vesmírné téma je pro děti velmi poutavé a vždy se nadšeně zapojují.

Galerie