Článek

Člověk a jeho zdraví

Profilová fotka

Simona Lefká

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Olga Tallová
  • Miluše Baránková
  • Jana Kovaříková
  • Dagmar Macková
#druzina

V lednových aktivitách ve školní družině jsme se zabývali tématem zdraví člověka. Povídali jsme si jak se staráme o své zdraví, co je správné a potřebné pro naše tělo. Nezapomněli jsme také zmínit, co je pro nás nezdravé a škodlivé. Děti čtvrtých ročníků si připravily různá stanoviště: přiřazování orgánů k lidskému tělu, rozdělení potravin na zdravé a nezdravé, hledání rozdílů.

Povídali jsme si o důležitosti pitného režimu, děti si uvědomily, že častou příčinou bolesti hlavy a únavy je to, že během dne téměř nepily. Při té příležitosti jsme si udělali ochutnávku různých bylinkových čajů a tvořili jsme různé obrázky k tomuto tématu.

Dalším tématem vztahujícím se k životnímu stylu je duševní hygiena a odpočinek. Děti měly možnost si vyzkoušet řízenou relaxaci a uvolnění celého těla. Poslouchaly relaxační hudbu a učily se jógové dýchání.

Pohyb na čerstvém vzduchu je také důležitou součástí zdravého životního stylu. Krásné počasí nám umožnilo užít si sáňkování a dovádění ve sněhu.

Galerie