Článek

Barevný podzim ve školní družině

Profilová fotka

Simona Lefká

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Dagmar Macková
  • Jana Kovaříková
  • Miluše Baránková
  • Olga Tallová
#druzina

Podzim patří mezi nejpestřejší období ze všech. Stromy ztrácejí své listy, všude to voní a hraje různými barvami. Ve školní družině jsme se tou krásou nechali inspirovat.

V tomto období nám příroda poskytuje mnoho materiálů, ze kterých můžeme vyrábět. Děti si přinesly například listy, šišky, kaštany a vznikaly různé dekorace, dle vlastní fantazie. K podzimnímu tvoření neodmyslitelně patří malování lesa, rostlin a zvířat. Chladné dny jsme s dětmi trávili vyráběním, ale také společným povídáním o tom, co se děje s přírodou na podzim.

Další oblíbenou činností je malování temperovými barvami. Děti si vyzkoušely různé výtvarné techniky. Například otisky dlaní a prstů. Pracovaly také se suchým pastelem a houbičkou. Jak se dětem podařily výrobky a výkresy s podzimní tématikou se můžete podívat na přiložených fotografiích.

Galerie