Článek

Malí badatelé

Profilová fotka

Mgr. Bohumila Mikulková

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Mgr. Bohumila Mikulková


V rámci badatelského kroužku jsme využili jeden z posledních krásných dnů, kdy bylo teplo, svítilo sluníčko a vrhli jsme se prozkoumat nové jezírko na školní zahradě. Díky batůžkům: Malý badatel od ekologického sdružení Rezekvítek nám v bádání nic nechybělo a čekalo nás velké překvapení! Zjistili jsme, že jezírko na školní zahradě, které bylo zřízeno teprve na jaře, je plné života. Vodní hmyz na sebe nenechal dlouho čekat a objevili jsme klešťanky, znakoplavky a larvy komárů. Měli jsme co pozorovat ? Zahradní pexeso z přírodnin, kdy žáci měli za úkol vyhledávat do dvojice přírodniny ze školní zahrady, některé badatele trošku potrápilo. Kupodivu bylo snadné najít šnečí ulitu, zato šišky zeravu patřily mezi poslední úlovky.

Malí badatelé z 2. B přejí všem čtenářům krásný podzim plný nových objevů.

Galerie