Článek

Dny bezpečnosti v silničním provozu

Profilová fotka

Mgr. Petra Zavadilová

Vytvořeno:

Spoluautoři:

Naše třída 5.C se v úterý 21.9.2021 zapojila do programu, který pro děti připravila akční skupina Hrubý Jeseník s názvem Dny bezpečnosti v silničním provozu.. Na dopravním hřišti naší školy jsme se dozvěděli hodně zajímavého a hlavně důležitého o chování na silnici a o dopravních situacích pod vedením zkušeného komisaře pana Petra Merty. Prakticky nás provedl křižovatkami, vysvětlil dodržování dopravních předpisů, důležitost a také povinnost nošení přilby na kole, trpělivě odpovídal na naše dotazy.

Všechny získané poznatky určitě zužitkujeme jako cyklisté nebo i chodci. A protože pan komisař byl nejen zkušený, ale také zkušební, přezkoušel nás z dopravních značek a řešení křižovatek. Možná, se s panem Mertou setkáme i v budoucnosti, až se budeme chtít stát opravdovými řidiči, zatím řídíme alespoň svá kola a koloběžky.

Galerie