Článek

Mravenčí dny

Profilová fotka

Mgr. Václav Severa

Vytvořeno:

Spoluautoři:

Ve dnech 14. 9. - 16. 9. se uskutečnily v přípravné třídě Mravenčí dny.

Nejobtížnějším úkolem tohoto projektu bylo nalézt mraveniště. Mise však byla úspěšná a děti první den objevily mraveniště v areálu bruntálské nemocnice. Děti si poté mohly zodpovědět otázky, z čeho je mraveniště vytvořeno a na kterých místech ho můžeme v přírodě najít. V průběhu náročné výpravy za mravenci se dostavila žízeň i převeliký hlad. Nic z toho nás však nezaskočilo, byli jsme patřičně vybaveni a v cíli jsme si připravili piknik v trávě.

V následujících dnech děti plnily úkoly stejně pilně jako mravenečci - třídily, řadily, přinášely, odnášely a dokonce i vlastní mraveniště si výtvarně zpracovaly. Nechyběla ani poučná pohádka Mravenčí polepšovna, při které se děti nejen pobavily ale mnohé se i o životě mravenců naučily.

Na závěr celého projektu si děti vytvořily mravenčí pelíšky a po namáhavé práci relaxovaly u předčítané pohádky Mraveniště. 

Mravenčí dny byla velká zábava pro všechny!

Galerie