Detektivové v lese

Mgr. Daniela Kozůbková

• Mgr. Daniela Kozůbková
  • Mgr. Kateřina Šebestová

Detektivní příběh, který Vám budeme vyprávět, zažijí jen žáci, kteří jdou na první návštěvu do Městské knihovny v Bruntále:

Šel lesem zajíc. Narazil na hromádku odpadků. Uklidil je a našel pod nimi knížku. Měla ale zvláštní červený pruh, podle kterého přivolaný hajný poznal, že je z knihovny. Předčítal z ní medvědovi, kterého před tím poučil, jak se s knihou zachází.

Školák Honzík, který knihu v lese nechal, ji díky zvířátkům i hajnému opět našel a vrátil do knihovny, kde byla správně zařazena do regálu.

Tento šťastný konec příběhu se však udál jen díky žákům 2. tříd, kteří knihovnu dne 22. 9. 2022 navštívili a správně všem aktérům příběhu radili. Paním knihovnicím tímto děkujeme za milé maňáskové divadlo a příjemný vstup do světa čtenářů.

Další detektivku i jiné knihy si už budou moci děti půjčovat na rok zdarma, neboť obdržely také přihlášku do knihovny a byly pasovány už na konci první třídy na čtenáře.