Sobota 24. února 2018
Svátek má:  Matěj

Jídelna

Školní jídelna ZŠ Cihelní  zajišťuje stravování žáků ZŠ Cihelní, zaměstnanců ZŠ Cihelní a žáků školy Amos, dále také celodenní stravování předškolního oddělení MŠ U Rybníka, které je zřízeno na naší škole jako odloučené pracoviště a celodenní stravování MŠ Moravskoslezský Kočov – výdejna.V doplňkové činnosti nabízíme obědy pro cizí strávníky do jídlonosičů.

Pro děti MŠ je zabezpečujeme také celodenní pitný režim.

V současné době stravujeme cca 550 strávníků.

V jídelně je zaveden

  • bezhotovostní systém placení stravného
  • čipový systém identifikace strávníků
  • odhlašování stravy online (více viz Úřední deska)

Vaříme dle zásad správné výživy, dbáme na správnou technologickou přípravu jídel a na výživové hodnoty stravy. Dětem jsou k dispozici samoobslužné zeleninové i ovocné bary. Jako doplněk k obědu jsou podávány mléčné výrobky, ovocné a zeleninové saláty nebo moučníky.

Součástí každého oběda je nápoj. Děti mají k dispozici tříkomorový vířič nápojů, odkud si pití samy čepují. Dbáme na pestrost nápojů, nabízíme různé vitamínové nápoje, džusy, různé druhy čajů, ale také přírodní šťávy a minimálně 1 x týdně mléčný nápoj. Denně je k výběru nápoj slazený i neslazený. 

Naše škola je již několik let zapojena do projektu SZIF Ovoce do škol, kdy děti na 1. stupni dostávají 2× měsíčně balíčky ovoce zdarma.

Dalším programem, do kterého je jídelna zapojena je projekt Škola plná zdraví, jehož cílem je poskytnout dětem rozmanitou nabídku kvalitně zpracované zeleniny a nenásilnou formou zvýšit oblibu zeleniny u dětských strávníků. Na tomto projektu spolupracujeme s firmou Bonduelle. Odborným garantem projektu je MUDr. Petr Tláskal, CSc., vedoucí lékař Dětské polikliniky ve FN v Praze - Motole. 

O plná a spokojená bříška našich strávníků se v současné době stará 8 pracovnic školní jídelny.


Odhlašování stravenek provádějte na www.strava.cz (přihlašovací údaje vám budou zaslány po obdržení přihlášky na objednávání stravy internetem).

Aktuální jídelníček najdete zde.


Veškeré dotazy ohledně stravování adresujte na email: jidelna@zscihelni.cz.


22.9.2009 (zobrazeno: 18102)
Šárka Kochanová

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka

Jarní prázdniny


Jarní prázdniny proběhnou v termínu od pondělí 26. února 2018 do pátku
2. března 2018.
Školní časopis