Úvod Aktuality Jídelní lístek Odhlášení obědu Virtuální prohlídka Menu
svátek má:  Vladimír

RSS kanál:
RSS - export
vyhledávání:
partneři:

zsbrok

1zsbr

Střední průmyslová škola Bruntál

Gymnázium - Bruntál

Základní škola a městské osmileté gymnázium Bruntál

Stránky města Bruntál

Centra podpory inkluzivního vzdělávání

Bushi-Do

počítadlo:
TOPlist
validita:
tyto stránky ctí standarty W3C
23. květen 2013 - čtvrtek  

Zpráva ze zahraniční cesty – Itálie 16. – 20. 5. 2012

Zahraniční cesty v rámci projektu Comenius do Martina Franca se zúčastnily Mgr. Miroslava Mohrová, Mgr. Ladislava Podešvová, Bc. Lucie Stokesova a Radka Paternová a také vybraní žáci z pátého ročníku – Dominika Marušíková, Denisa Harkabusová, Andrea Deias (všichni 5. A) a Rostislav Malíšek (5.B).


  • 1. den – 16. 5.

V brzkých ranních jsme odjeli směr Praha – Ruzyně. Odlet z Prahy přes Curych do Bari. Tady na nás čekal minibus, který nás dopravil do Martina Franca – asi 50 km – ke škole, kde již čekaly rodiny, které naše žáky ubytovávaly.


  • 2. den – 17. 5.

Spolu s dalšími školami projektu Comenius – Siegburg , Německo a Blewbury, Anglie – jsme společně odjeli na prohlídku nedalekých stájí a jezdecké školy. I přes nepříznivé počasí se návštěva farmy všem líbila.

Po krátké přestávce vyplněné obědem jsme se sešli v aule školy na první zkoušku závěrečného představení nazvaného BIG DANCE.

V podvečer děti odešly do rodin a učitelé odjeli do nedalekého historického městečka Cisternino. Zde proběhla prohlídka památek s průvodcem.


  • 3. den – 18. 5.

Dopoledne se uskutečnila druhá zkouška představení na podiu v centru starého města s doprovodem školního orchestru.

V polední přestávce jsme se sešli na pracovní schůzce k probíhajícímu projektu. Diskutovali jsme o závěrečné zprávě týkající se všech mobilit a aktivit během trvání projektu od 2010 – 2012.

V odpoledních hodinách proběhlo hudební představení pro rodiče a veřejnost. Děti společně zpívaly – státní hymny, národní píseň s doprovodem, Ódu na radost v angličtině a závěrečnou píseň If you´re happy v jazycích zemí našeho projektu.

http://www.youtube.com/watch?…

Vystoupení dětí bylo odměněno bouřlivým potleskem a bylo také natáčeno místní televizí. V podvečer jsme se všichni sešli v aule školy, kde rodiče připravili občerstvení a pro děti dárky.


  • 4. den – 19. 5.

Tento den byl zaměřen na poznávání okolí Martina Franca. Společně s dětmi jsme navštívili nedaleký přístav Taranto. Prohlédli jsme si pevnost, projeli se na lodi , zúčastnili jsme se středověkého trhu, rytířských slavností a lukostřelby. Počasí nám přálo a děti si užívaly sluníčka a tepla.

Večer byla připravena společná večeře a některé děti byly pozvány na narozeninovou party do jedné z hostitelských ro­din.


  • 5. den – 20. 5.

    Tento den byl dnem posledním – odjezdovým. Naše delegace odjížděla jako první. Brzy ráno nás opět minibus odvezl na letiště do Bari. Odtud jsme již cestovali domů.

Naše poslední pracovní setkání bylo skvělé a plné úžasných zážitků. Děti byly zodpovědné, samostatné a spolehlivé. Velmi hezky reprezentovaly školu a naši zem. Sklízely jen samé pochvaly a ocenění.

Protože jsme v únoru podávali další nový projekt, doufáme, že bude přijat a naše spolupráce bude pokračovat.

30. 5. 2012 07:28:57
Mgr. Miroslava Mohrová, koordinátorka projektu


počet obrázků: 44
kliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázekkliknutím se otevře zvětšený obrázek


přidat k oblíbeným položkámpřidat k oblíbeným        vytisknoutVytisknout
poslat e-mailemposlat e-mailem           


Nástěnka
Novinky

Okresní kolo – OVOV Rýmařov ...

22. 5. 2013 08:58:53   *včera

Usnesení ŠR z 20. 5. 2013 ...

22. 5. 2013 08:37:06   *včera

Slezská Harta - OPVK2 ...

20. 5. 2013 12:16:15

Osvětim 2013 ...

20. 5. 2013 12:12:56
Nejčtenější
Kalendář