Sobota 25. května 2019
Svátek má:  Viola

Zábavné pokusy s fyzikou

Dne 30. 4. 2019 jsme na druhém stupni přivítali žáky třetích tříd a děti z mateřské školy, abychom jim předvedli fyzikální pokusy a představili fyziku jako obor plný překvapivých zjištění.

Ukázali jsme, že kapesník namočený v lihu a vodě neshoří nebo že pomocí coca-coly a bonbónů mentos se dá hravě nafouknout balónek.

Děti samotné pak zkoušely ve skupinkách, zda i jim se podaří nafouknout gumovou rukavici pomocí jednoduchého pokusu s octem a kypřícím práškem. A povedlo, děti byly nadšené!

V další části jsme pro děti připravili soutěž ve foukané o sladkou odměnu. Každý si nejprve vytvořil z papíru originální raketu, kterou pak měl za úkol pouze pomocí svého dechu dostat na cílovou čáru.

Všichni si celé dopoledne moc užili a my doufáme, že až přijdou k nám na druhý stupeň, budou je hodiny fyziky bavit.

15.5.2019 (zobrazeno: 123)
Lucie Šantrůčková, Lenka Stromská


počet obrázků: 10
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Školní časopis