Sobota 25. května 2019
Svátek má:  Viola

Osmáci na exkurzi

     Ve čtvrtek 7. června žáci osmých ročníků vyrazili se svými učiteli na poslední exkurzi regionálního a přírodovědného semináře tentokrát do Vrbna pod Pradědem a Karlovy Studánky.
     Ve Vrbně jsme navštívili malou sklárnu TOMI, kde se specializují na výrobu středověkých pohárů a číší. Místní skláři nám předvedli, jaké umění a zároveň náročná práce to je. Někteří žáci si zkusili foukat sklo a museli uznat, že to vůbec není jednoduché.
     Po přesunu do Karlovy Studánky už se žáci rozdělili do skupin a pracovali na zadaných úkolech. Žáci regionálního semináře dostali do rukou staré fotografie budov a snažili se podle nich vyhledat ty současné. Nafotili nádherné fotky. Žáci přírodovědného semináře vyhledávali informace zeměpisného rázu, také se dozvěděli o geologickém složení Jesenicka, zjistili, jaké minerální látky obsahuje zdejší pramen a někteří odvážní ho i ochutnali.
     Naši exkurzi provázela příjemná atmosféra a dobrá nálada. Počasí bylo krásné, a tak nám jen na konci bylo líto, že tím naše putování po Bruntálsku končí.

11.6.2018 (zobrazeno: 555)
Vlastimil Steiner, Martina Smíšková


počet obrázků: 12
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Školní časopis