Sobota 25. května 2019
Svátek má:  Viola

Na ptáky jsme krátký,

na ptáky jsme malý páky, je to tak, to my si dáme na zobák.

Povídám, půjdem do parku….. již Janek Ledecký věděl, že pozorovat ptáky a něco nového se o nich dozvědět je skvělé a hlavně poučné.
A tak ptačí pozorovatelé, ze třídy 3. A dne 6. 6. 2018 ve spolupráci se SVČ Bruntál a hlavně pod vedením zkušené lektorky Marcely Rozprýmové, se sešli v městském parku. Co o setkání následující den ve škole napsali, posuďte sami. 
Milan: Líbilo se mi, jak jsem se díval dalekohledem na ptáky. Madlenka: Malá ptáčátka mají vaječný zub, aby se mohla proklovat ven. Ten za dva dny zmizí. 
Honza: Líbilo se mi zkoumání peříček a ptáků. Zaujal mne rorýs. Terezka: Pírka na břiše jsou jemnější než pírka na zádech a křídlech. 
Ája: Moc mne zaujalo, že vajíčko dýchá. 
Bára: Zapamatovala jsem si, že kukačka je nenažraná a klade vajíčka do cizích hnízd. Také jsme lupou pozorovali peří. 
Katka: Měli jsme v puse kolíčky a dávali jsme hmyz na papíře do hnízda ptáčkům. Byla to dobrá hra. 
Ríša: Kachny, kachny, všude kachny. 
Ondra: Máme stavět ptáčkům budky. 
Natálie: Dozvěděla jsem se, že ptáci když pískají, tak vlastně mluví. 
Vojta: Líbilo se mi pozorování dalekohledem a spolupráce s Davidem. 
Gába: Kukačka má modrá vajíčka.
Kája: Ptáci staví hnízda slinami, bahnem, trávou a listím. 
Tonda: Zajímavé bylo, jak jsme si dali krytku na oči a hádali zvuky – hlasy ptáků. Bylo mi tam dobře. 
Amálie: Líbilo se mi, jak jsem s Ondrou hledala a pozorovala ptáky v parku. 
Jirka: Hráli jsme hru, která se jmenovala: Nakrm ptáče. Byla to legrace. 
Terik: Líbila se mi ptačí hra. Byla moc zábavná. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Jedna z nich byla o hnízdě. To si musí ptáčci každý rok postavit nové, aby tam nebylo moc parazitů. Mláďata ptáků mají vaječný zub, který slouží k tomu, aby se ptáče mohlo dostat z vajíčka. Po dvou dnech vaječný zub sám zmizí. A také jsme viděli několik rorýsů, kteří mají dlouhá pírka. Vlaštovky moc v Bruntále nejsou. Žijí spíše na vesnicích a stavějí si hnízda ve stájích. 
Paní učitelka Jitka: Super akce! Doporučujeme všem! Měli jsme se skvěle, sluníčko svítilo…..

10.6.2018 (zobrazeno: 1030)
Jitka Hájková


počet obrázků: 22
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Školní časopis