Sobota 25. května 2019
Svátek má:  Viola

Branný závod 2018

Jak moc jsou dnešní děti připraveni řešit krizové situace? Uměli by si poradit při nejrůznějších přírodních katastrofách, přivolali by si první pomoc nebo by jejich život ovládl strach a panika?

Téma branné výchovy považujeme za důležité a každoročně mu věnujeme jeden projektový den. V tomto roce připadly dílčí aktivity na poslední zářijový pracovní den – 27. 9. 2018.

První a druhý ročník navštívil se svými pedagogy Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje – Územní odbor Bruntál.

Třetí a čtvrtý ročník měl den zpestřený poutavým vyprávěním a praktickými ukázkami činnosti pracovníků Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje v Bruntále. Pod odborným vedením si děti prohlídly technické vybavení, vyzkoušely si poskytnout první pomoc a získali cenné informace z oblasti první pomoci.

Pro žáky pátého až osmého ročníku byl připraven branný závod, který probíhal v prostorách Vodárenské ulice a aleje na Uhlířský vrch. Čtyřčlenné smíšené týmy plnili na tratí dlouhé 3,5 km celkem 11 úkolůprvní pomoc, práce policie, hasiči, evakuační zavazadlo, Kimova hra, hod do láhve, střelba ze vzduchovky, popis pachatele, hod granátem, topografie a orientace na mapě, neposedná tkanička. Některé vyžadovali znalosti, jiné zručnost a našly se úkoly zacílené na vnímání a postřeh. Na realizaci závodu se mimo žáků devátého ročníku a pedagogů podíleli jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému Bruntál.

Zúčastněné týmy byly rozděleny do 3 kategorií:

I. Kategorie:    pátý ročník

II. Kategorie:   šestý ročník

III. Kategorie:  sedmý a osmý ročník

 

Výsledková listina:

I. Kategorie:    pátý ročník

1. místo:          Štěpánová K., Doležalová A., Renda L., Zich M. (58:12)

2. místo:          Mádrová M., Birchall D., Zháněl M., Zabloudil J. (1:01:09)

3. místo:          Severová A., Čechová M., Šidlák A., Chylík T. (1:02:01)

 

II. Kategorie: šestý ročník

1. místo:          Šišková K., Herink J., Kubinec L., Světlík O. (51:11)

2. místo:          Koudelová V., Křišťanová A., Fridrišková J., Oravec R. (55:06)

3. místo:          Orviská N., Hurajt L., Maněk M., Filipík Š. (56:08)

 

III. Kategorie:             sedmý a osmý ročník

1. místo:          Ptašková B., Belobradová J., Niesnerová M., Dendis M. (43:50)

2. místo:          Ambrozyová A., Sobotková A., Baláž O., Bryndáč A. (46:28)

3. místo:          Foltínová K., Ferenčík J., Šebesta V., Zlámal J. (47:22)

Vítězným týmům gratulujeme a děkujeme všem zástupcům z řad PČR Bruntál, Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – Územní odbor Bruntál a Územního střediska záchranné služby Moravskoslezského kraje v Bruntále za pomoc na stanovištích.

 

1.10.2018 (zobrazeno: 1651)
Eva Mistrová, Jiří Mazal


počet obrázků: 25
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Školní časopis